Samarbejdspartnere og kunder

Nu og gennem tiden ...

FC Nordsjælland
TechMedia
Ritzau Scanpix
Poplish
Templet Lyngby

 

Soundvenue
Amager Bio
Home
Basisbank

KUNSTFOTOUDSTILLINGER (Nyt fra 2018)

Hørsholm Bibliotek | August 2019
Cook Medical | Maj 2019
Telefonfabrikken – Gladsaxe Kulturhus | Januar-April 2019
FOA Kunstforening | November-December 2018
Mølleåen Golfklub Restaurant | September-Oktober 2018
Gladsaxe Sommer udstilling | August 2018

 

FOTOKONKURRENCER/UDSTILLINGER:

Nomineret med 1 billede til Årets Musik Foto 2005
Nomineret med 2 billeder til Årets Musik Foto 2004
Udstilling i Bagsværd 2002
Udstilling på Køge Rådhus 2001

 

BILLEDBUREAUER:

AdobeFolio
Getty
Colourbox
Dalle Photo Agency
Istockphoto.com
DKBilleder
Polfoto
Ritzau Scanpix

 

KUNDER:

Alm. Brand Bank | AB Cool | Albertslund Posten | Alletiders Dans | Amager Bio | Ardo A/S | ask-alex.dk |

Basisbank A/S | Behandlingshjemmet Solbjerg | Bet24.com | Birkerød Squash Klub | Byggesocietetet | Børnehaven Stenhøj |

Casino Copenhagen | Casino Entertainment Scandinavia | CBB Mobil A/S | Clear Channel Danmark Outdoor | Copenhagen Plaza Hotel | Copenhagen Shootfighting |

DTU | Dansk Brand og Sikringsteknisk Institut | Dansk Maskinpakning | Dansk Squash Forbund | Danvak | Den Gamle By i Århus | Det Grønne Område | Draka - Energy & Infrastructure |

Erhvervsskolernes Forlag | Erteco Rubber & Plastics AB | Esbjerg fB |

FC Nordsjælland | Fairplayer - Magasin | Festival Globe - Roskilde Festivalen 2004 | Fighter Magazine, Danmark | Fighter Magazine, Sverige | Furesø Avis |

Gate 2 History | SG Gyproc Scandinavia |

Heineken International, Amsterdam | Hellerup Idræts Klub | Home A/S |

Inco Danmark |

Kavaleriet | Kunstner: Knud P. Petersen | Kunstner: Mette Skakon | Kunstner: Nanna Rebekka Frigg | Kvickly Helsinge |

LED iBond | Lighthouse Ltd. | Lokalposten | Loop |Lyngby FC |

Massørhuset |

Nyt Teknisk Forlag |

Olivers Petfood |

Park Café | Patientforsikringen |

Radio NRJ | Randers FC | Realkredit Danmark | Regionstog A/S | Rudersdal Squash Klub |

SAN Electro Heat | SF Gladsaxe | Siemens | Soundvenue.com | Soundvenue Magazine | Space Invaders | Sport92 Squash Klub | Sportsliv | Styropack | Sven Asp - Øjenlæge | SønderjyskElitesport | Sønderjysk Reklamebureau |

T-Bikes Danmark | TD Publications | TDC Mobil | Tandprotese Huset | Techmedia A/S | Tekniq - Installatørernes Organisation | Theo Jørgensen (prof. poker player) | Thor Køleanlæg | Togcenter Gentofte | Topsnob - 2nd hand |

Vanløse Bladet | Vibeke Winter - Fysioterapeut | Virum Sorgenfri Håndbold |

Wilo Danmark A/S |

 

SALG GENNEM BILLEDBUREAU:

All over press | All over press/Norway |

Bertmark Forlag | BilledBladet |

Costume |

Dagbladenes Bureau | Dansk Handelsblad | Dansk Lærerforening | Danske Kommuner | Danmarks Statistik | Den Liberale Presse | DHI Water & Environment |

Egmont Serieforlaget | Ekstra Bladet | Ekstra Bladet Forlag | Ekstra Bladet Marketing | Ernærings- & Husholdningsrådet |

FHM Magazine | FlamingoForm | Forlaget Benjamin | Forlaget Carlsen | Forlaget Systime | Forlaget Trojka |

Gyldendalske Forlag |

Fynske Medier |

Hi3G (Teleselskabet 3) | Hjemmet | HK |

Information |

JP/Politikens Forlag | Jørgen Hedegaard Group |

Kig Ind | Københavns Universitet |

Lindhardt & Ringhof Forlag | Lokale- og Anlægsfonden | Lolland-Falster Folketidende | Lone Frost Reklamebureau |

Mac Elle Advertising | Magasinet M! | Mastiff Media | Mellemfolkeligt Samvirke | Metronome Productions |

Nordjyske Medier |

Okay |

Polfotos Nyhedstjeneste | Politiken | Politikens Forlag | Pressens Bild AB | Psykolog Nyt |

Reklamebureauet DDB |

SF Partikontoret |

Teknisk Landsforbund |

Ugebladet Søndag |

Velfærdskommissionen |

Weekly | Woman |

X-paper |

 

MUSIKERE/BANDS/FANSITES:

Anders Meinhardt - Drummer - Varano |

Carpark North website | Chris |

Freya Fan Site |

Gioia | Gry Trampedach - Vocal - Johnny Deluxe |

Johnny Deluxe website |

Keith Hall - Drums - Tri-Let, Curtis Stigers

Matthrew Fries - Piano - Tri-Let, Curtis Stigers |

Nik & Jays første uofficielle fanklub

Phil Palombi - Bas - Tri-Let, Curtis Stigers |

Sirena |

Teitur |

Tira Skamby Madsen - Percussions - Varano

 

KONCERTFOTOS/BACKSTAGE:

Alex (popstars) | Alex Puddu and The Butterfly Collectors | Alphabeat | Ana Johnsson | Anastacia | Anders "Anden" Mattesen | Anna David | Anna Nordell | Anne Gadegaard | Anne Linnet | Ataf | AQUA |

Baby Woodrose | Barcode Brothers | Bent Fabricius Bjerre | Big Brovaz | Big Fat Snake | Bikstok Røgsystem | Bli Glad | Blonde Redhead | Blue | Blue Foundation | Brian McFadden | Burhan G | Baal |

C21 | Canela | Caroline Henderson | Carpark North | Cat Power | Cesaria Evora | Christian | Christine Milton | Chuck Berry | Clark Anderson | Claus Hempler | Clemens | Curtis Stigers | CV Jørgensen | Cæcilie Norby |

DAD | Dana Glover | Daniel Bedingfield | David Byrne | David Kitt | De Phazz | Det Brune Punktum | DJ Aligator Project | DJ Encore | Dorthe Gerlach (HUSH) |

Eagle-Eye Cherry | Emiliana Torrini | Engelina | Erann DD | EyeQ |

Feist | Filur | Freya | Frida Hyvönen | FUEL |

Gavin DeGraw | George Thorogood and the Destroyers |

Hampenberg | Hanne Boel | Hollywood Vampires |

IdaAida | Ida Corr | Infernal |

J-Kid | James Morrison | Jamie Cullum | Jedi Mind Tricks | Jesse Harris | Jimmy Jørgensen | John Cale | John Legend | Johnny Deluxe | Johnson, Marc | Jokeren | Jon | Jonas | Joss Stone | Julie | Julie Berthelsen | Junior Senior | Jøden |

Karen | Karen Busck | Kashmir | Kasper Eistrup | Kenneth Bager | Kevin Lyttle | King Diamond | Kira and the Kindred Spirits | KNA Connected | Kristine Blond | Kylie Minogue |

Lars HUG | Lazyboy | Lene Nystrøm | Limahl | Lisa Nilsson | L.O.C. |

Malk de Koijn | Mariah Carey | Maria Lucia | Marianne Faithfull | Martin Brygmann | Master Fatman | Medina | Melanie C | Mevadio | MEW | Mezzoforte | M.i.a L.y.h.n.e. band | Mikael Simpson | Mike Andersen Band | Mnemic | Money Your Love |

Nanna | Natasja | Nephew | N.E.R.D. | NIARN | Nik & Jay | Nobody Beats The Beats | Nordstrøm | NU |

Organiseret Riminalitet | Outlandish |

Patric Isaksson | Paul Banks | Peter AG (Gnags) | Peter Belli | Peter Brander | Peter Frödin | Peter Sommer | Poul Krebs | Puddu Varano |

Randi Laubek | Rasmus Nøhr | Razorlight | Remé | René Dif | Rickie Lee Jones | Roger McGuinn |

Safri Duo | Sahara Hotnights | Sanne Salomonsen | Sarah McLachlan | Saybia | Soap | Sort Sol | Suede | Superheroes | Swan Lee | Søs Fenger |

Teitur | The Fabulous Thunderbirds | The Funk Brothers | The Raveonettes | Thin Lizzy | Thomas Helmig | Tim Christensen | Tina Dickow | Tobias Fröberg | Tomasz Stanko Quartet | Trolle Siebenhaar | Tue West | Travis | TV2 |

Varano | Veto |

Yasmin Levy |

Zindy Laursen |